POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI

20 września 2008 roku odwiedził Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. Celem wizyty szefa rządu było oddanie do użytku kompleksu boisk, realizowanego w ramach rządowego programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał sam premier Donald Tusk w towarzystwie starosty kościerskiego Wiesława Baryły, ks. Prałata Mariana Szczepińskiego, z udziałem radnych powiatu, samorządowców, szefów jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży z powiatu kościerskiego oraz licznie zgromadzonej młodzieży i wychowanków PCM.

Wizyta w PCM Garczyn przywołała również wspomnienia. – Cieszę się bardzo z tej wizyty. Jestem jednym z tych, którzy wychowywali się na obozach w Garczynie. To tutaj poznawałem swoje pierwsze dziewczyny i zdobywałem pierwsze sprawności żeglarskie – mówił premier. – Wiem, że z tego boiska będą korzystać nie tylko dziewczęta i chłopcy z tej gminy czy powiatu, ale też z całego województwa i kraju. Będzie to zatem taki gminny, powiatowy, kaszubski, ale i ogólnopolski zarazem „Orlik” – powiedział premier. Donald Tusk podkreślił, że jest to pierwszy „Orlik”, który został wybudowany w kompleksie leśnym, znajdującym się blisko jeziora.

Starosta kościerski Wiesław Baryła, powiedział, że garczyński „Orlik” jest najatrakcyjniej położonym tego typu obiektem w kraju. – Z oferty PCM Garczyn korzystają w głównej mierze dzieci i młodzież, którzy chcą wypocząć, ale przede wszystkim aktywnie spędzić czas. Mam nadzieję, że ten kompleks boisk wzbogaci ofertę ośrodka i będzie impulsem do jego dalszego rozwoju. – Dlatego więc zdecydowaliśmy, że to właśnie w tym miejscu powinien być wybudowany. Mamy nadzieję, że coraz więcej drużyn sportowych będzie przyjeżdżać tu na zgrupowania.

Budowa „Orlika” w Garczynie kosztowała niecały 1 mln zł.

Na kompleks sportowy „Orlik” w PCM Garczyn składa się:

  • boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą (wym. 30 na 60 m);
  • boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną, siatkową, koszykową ze sztuczną
    nawierzchnią (wym. 24 na 44 m);
  • budynek zaplecza socjalnego o pow. 80 m kw. z szatniami, pomieszczeniami
    magazynowymi i higieniczno-sanitarnymi.

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2024 PCM Garczyn
Wykonane przez Orionomia