POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI


Zakończenie letnich turnusów kolonijnych
Dodano:

W dniach od 1 do 24 lipca 2021 roku na terenie naszego malowniczo usytuowanego ośrodka, w samym sercu Kaszub nad Jeziorem Garczyn, odbyły się dwa letnie turnusy kolonijne dla dzieci i młodzieży. W wypoczynku wzięło udział ogółem 76 dzieci z całego Pomorza. 

Jako organizatorzy letniego wypoczynku postawiliśmy przede wszystkim na różne formy aktywności ruchowej. Dzieci w ciągu dnia uczestniczyły w pięciu blokach tematycznych, w których największą atrakcyjnością i zainteresowaniem cieszyły się zajęcia żeglarskie oraz survivalowe. Z satysfakcją wynikającą z bardzo udanej imprezy i zrealizowanego programu kolonii, przekazaliśmy uśmiechnięte i zadowolone dzieci ich rodzicom i opiekunom. Była radość przy odbieraniu dyplomów i łzy podczas rozstania. Uczestnicy kolonii wrócili do swoich domów pełni wrażeń, z nadzieją na kolejne spotkanie podczas przyszłorocznych kolonii w PCM Garczyn.

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w to aby dzieci mogły spełnić swoje marzenia i przeżyć niezapomnianą przygodę. W szczególności dziękujemy instruktorom, ratownikom wodnym oraz wychowawcom za ich profesjonalną pracę i opiekę nad kolonistami.

Do zobaczenia za rok 


Modernizacja oczyszczalni ścieków
Dodano:

Informujemy, że zakończono realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków zlokalizowanej w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, Gmina Kościerzyna”. Realizacja inwestycji umożliwiła przede wszystkim zmniejszenie energochłonności oraz mniejsze oddziaływanie akustyczne na środowisko zewnętrzne.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Budżet projektu: koszty kwalifikowane zadania 836 257,00 zł, w tym środki udostępnione w formie pożyczki przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 836 257,00 zł.

Inwestycja obejmowała przede wszystkim wymianę wyeksploatowanych urządzeń (m.in. dmuchawy, pompy, systemu pomiarowego, elementów sita, mieszadła itp.) pozwalających na zachowanie prawidłowego ciągu technologicznego oczyszczalni a także wyremontowanie budynku na zewnątrz. Ponadto zmodernizowano urządzenia wodne oraz wymieniono złoże filtracyjne.

Korzystamy z dofinansowania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Osiągnięty efekt rzeczowy i ekologiczny:

  • przepustowość urządzeń zmodernizowanych – 275 RLM,
  • liczba zmodernizowanych oczyszczalni ścieków – 1 szt.

Strona WWW WFOŚiGW w Gdańsku: https://wfos.gdansk.pl

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

Nowość Skontaktuj się z nami i zarezerwuj 10 dni zabawy oraz aktywnego wypoczynku na organizowanych przez nas koloniach 2022 :-)

© Copyright 2021 PCM Garczyn
Wykonane przez ARROWAY