POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI


Aktywne lato w PCM Garczyn. Dzieci i młodzież z Ukrainy uczestniczą w wielu zajęciach i wycieczkach.
Dodano:

Podczas wakacji dzieci i młodzież z domów dziecka z Ukrainy, które od 3 marca br. przebywają w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie, nie mogą narzekać na nudę. Dni wypełnione są atrakcjami. Postawiliśmy na różne formy aktywności ruchowej. Nasi podopieczni w ciągu dnia uczestniczą w pięciu blokach tematycznych. Biorą udział w zajęciach żeglarskich, kajakarskich, survivalowych, sportowych i tanecznych, a w każdą środę wyjeżdżają na wycieczki. W najbliższym czasie czeka ich podróż do Parku Dinozaurów w Łebie czy Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

Wszystkie te działania, które sprawiają tak wiele radości dzieciom są możliwe dzięki Darczyńcom i Organizacjom, które zorganizowały i przygotowały zajęcia na lato.


Z Ukrainy do PCM Garczyn – 3 miesiące razem
Dodano:

Minęły trzy miesiące od czasu kiedy do Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie przyjechały dzieci, młodzież i opiekunowie z domów dziecka z Ukrainy, ewakuowane z obwodu chmielnicki.

Ostatnie dni zostały wypełnione wieloma atrakcjami dzięki Państwa pomocy.

Dużym wydarzeniem była wycieczka do Trójmiasta, wizyta w cyrku, wyjazd do Rumii na spektakl „Mały Książe” czy Dzień Dziecka.

Nasi podopieczni chętnie uczestniczą w zajęciach artystycznych, które organizowane są na terenie placówki… a także w lekcjach nauki języka polskiego. Zarówno młodsi jaki i starsi bardzo łatwo przyswajają naszą ojczystą mowę, po kilku miesiącach efekty są niesamowite.


Działo się wiele…
Dodano:

Ostatnie tygodnie były wypełnione różnymi zajęciami i atrakcjami, w których uczestniczyły dzieci i młodzież z ukraińskich domów dziecka, przebywające obecnie w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

SOSW w Żukowie zorganizował I Przegląd Piosenki Pozytywnej ” Co nam w duszy gra”, na który zaprosił naszych przyjaciół z Ukrainy.

Młodzież sadziła także nowy LAS PRZYJAŹNI w okolicach PCM Garczyn.

Dzięki grupie instruktorów z OBERIBAkamp i ich przyjaciół, nasi podopieczni przeżyli cudowne i radosne chwile😃 A działo się…. Były min. zajęcia na ściance wspinaczkowej, bitwa łucznicza, dmuchane kule, Freesbie ultimatem i wiele innych atrakcji.

Właściciele Costerina Park zorganizowali wspaniały dzień w swoim parku rozrywki i zadbali o to, aby wszyscy świetnie i bezpiecznie się bawili i czuli się wyjątkowo.

W tym roku nasi podopieczni Prawosławną Wielkanoc obchodzili w naszej placówce. Z tej okazji Darczyńca ufundował dla dzieci festyn z licznymi atrakcjami na świeżym powietrzu. Były też prezenty ⚽️🍧🧁dla wszystkich 😀

A dzisiaj…nowa kuchnia w PCM rozpoczęła swoją działalność. Było naprawdę pysznie i pięknie. Absolwentki ASP w Gdańsku na jednej ze ścian na stołówce stworzyły wspólnie z dziećmi mural na motywach sztuki ludowej.


SZANOWNI DARCZYŃCY
Dodano:

W imieniu dzieci z ukraińskich domów dziecka, ich opiekunów oraz własnym, bardzo serdecznie dziękujemy za udzieloną pomoc, Państwa Wielkie Serce, życzliwość i tak ogromny odzew, związany z pobytem naszych małych Przyjaciół z Ukrainy.


Będzie nowa kuchnia! To już pewne…
Dodano:

Za kilkanaście dni zmieni się sposób żywienia dzieci z Ukrainy.

Udało się zebrać ponad 100.000 zł od darczyńców indywidualnych i firmowych na zakup kompletnego wyposażenia do kuchni w PCM. Dzięki ofiarności wielu darczyńców (wpłaty w wysokości od 240 zł do 40.000 zł) pozwoliły na zakup 135 elementów wyposażenia o wartości katalogowej aż 250.000 zł!

Do akcji włączyła się firma STALGAST, która udzieliła 60% bonifikaty na cały zakup 😃 Powiat Kościerski dołożył 57.000 zł… i MAMY TO!!!

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2022 PCM Garczyn
Wykonane przez ARROWAY