POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI


Dzieci z Ukrainy mają bardzo dobre warunki. Coraz częściej się uśmiechają.
Dodano:

Minęło już kilkanaście dni od czasu przyjazdu dzieci i młodzieży z Ukrainy do Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie. W tym czasie, dzięki Państwa ofiarności i władzom Powiatu Kościerskiego, udało się wiele zdziałać.

Dzieci mają zapewnione całodzienne wyżywienie, są ubrane „od stóp do głów”, wyposażone w indywidualne środki higieniczne. Powstał plac zabaw, świetlice zostały wyposażone w zabawki i materiały edukacyjne. Otrzymaliśmy dużo artykułów papierniczych, niezbędnych do zajęć. Zwłaszcza młodsze dzieci uwielbiają malować i kolorować.

Zapewniliśmy także stały personel, który opiekuje się młodszymi i starszymi wychowankami z ukraińskich domów dziecka. Dzieci zostały przebadane przez lekarzy specjalistów, są także po diagnozie psychologiczno-pedagogicznej. Chętnie uczestniczą w zabawach i zajęciach na świeżym powietrzu. Na bieżąco zajmujemy się organizacją czasu wolnego.

Odbyły się już pierwsze wycieczki, gdzie nasi podopieczni mieli okazję poznać najbliższą okolicę i ciekawe miejsca. Sam teren Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie stwarza niesamowite możliwości do aktywnego wypoczynku. Posiadamy kompleks boisk sportowych Orlik, siłownię, kąpielisko czy przystań wodną, gdzie możemy organizować dla dzieci i młodzieży zajęcia żeglarskie i kajakarskie. Dzieci każdego dnia są coraz bardziej pogodne i widzimy na ich twarzach więcej uśmiechów.

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2024 PCM Garczyn
Wykonane przez Orionomia