POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI


Fundacja Unii Kredytowych „VIA STELLA” pomaga uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie PCM Garczyn
Dodano:
W dniu 17 października br. otrzymaliśmy cenną i bardzo potrzebną pomoc w wypełnianiu naszych codziennych działań na rzecz dzieci i młodzieży z Ukrainy, które od 3 marca 2022 r., jako uchodźcy wojenni, przebywają na ternie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie.
Prezes zarządu fundacji „VIA STELLA” Rafał Matusiak przekazał na ręce dyrektora PCM w Garczynie kluczyki od samochodu osobowego Dacia Lodgy do przewozu 7-osób (rok. prod. 2020, przebieg 15.050 km).
Samochód będzie wykorzystany do zaspakajania bieżących potrzeb podopiecznych z Ukrainy:
✔️zdrowotnych (wizyty u lekarza POZ, szczepienia ochronne, leczenie stomatologiczne, badania okresowe…
✔️szkolnych (dowozy na zajęcia szkolne dzieci objętych wczesnym wspomaganiem, uczęszczających na zajęcia wyrównawcze, dowóz na zajęcia dodatkowe, transport na praktyki uczniowskie…)
✔️socjalnych (wyjazdy opiekunów prawnych na zakupy w celu realizacji bieżących potrzeb podopiecznych, do instytucji pomocy społecznej…)
✔️rekreacyjno-wypoczynkowych (wyjazdy w mniejszych grupach na zajęcia i wydarzenia sportowe, cykliczne wyjazdy opiekunów na dni wolne w celu odpoczynku od codziennych czynności i zajęć ze swoją grupą podopiecznych…)
Serdecznie dziękujemy władzom Fundacji „VIA STELLA” za zrozumienie i kolejną pomoc, która bardzo nam ułatwia pracę i opiekę nad 120-osobową grupą uchodźców z Ukrainy.
Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2024 PCM Garczyn
Wykonane przez Orionomia