POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI

PLANY ROZWOJU PCM GARCZYN

Opracowano długofalową koncepcję modernizacji ośrodka, która przewiduje sukcesywne odnawianie infrastruktury po to, aby Garczyn tętnił życiem nie tylko w sezonie, ale też poza nim. Rada jak i Zarząd powiatu są tym działaniom przychylne. Obecnym najważniejszym celem do rozwoju PCM Garczyn jest coroczne wygospodarowywanie środków na wkład własny.


PLANOWANE INWESTYCJE

Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie powstanie nowy obiekt noclegowy

Władze Powiatu Kościerskiego wraz z dyrekcją PCM Garczyn w roku 2020 podjęły decyzję o rozbiórce najstarszego Pawilonu oznaczonego numerem 5, który od lat nie był modernizowany i budził poważne zastrzeżenia pod kątem przebywania w nich osób oraz o budowie w jego miejscu nowego budynku usług turystycznych. Z nowego obiektu turystycznego będą mogły korzystać nie tylko grupy zorganizowane ale również rodziny zainteresowane wypoczynkiem w Garczynie.

Projekt zakłada konstrukcję szkieletową o długości 31 m i szerokości 8,5 m, nawiązującą wyglądem do istniejącego budynku hotelowca z 2009 r. Budynek będzie składał się z ośmiu pokoi 4-osobowych z własną łazienką i aneksem kuchennym o powierzchni 19 m kw. oraz dwóch pokoi 2-osobowych, w tym jednym dla osób niepełnosprawnych, również z własną łazienką i aneksem kuchennym, o powierzchni 13 m kw. Łącznie miejsce do wypoczynku znajdzie w nim 36 osób. Ponadto projekt zakłada oddzielne wejście z zewnątrz dla każdego pokoju, ogrzewanie elektryczne (z planowaną instalacją fotowoltaiczną na terenie PCM) oraz możliwość zagospodarowania poddasza.

Zawarto już umowę na wykonanie projektu wykonawczego (łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę). Wykonawcą dokumentacji technicznej jest Pracownia projektowa „POLANZ-DOM” Roman Kowalewski z Kościerzyny, a koszt prac koncepcyjnych i projektowych to ok. 33 000 zł brutto. Szacowana wartość wykonania obiektu (bez wyposażenia w sprzęt noclegowy) to ok. 700 000 zł brutto, z czego 350 000 zł zostanie pokryte ze środków PFRON.

Edit (19.03.2021): Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie inwestycji w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został rozpatrzony pozytywnie.

GARCZYN WCZORAJ


Historia PCM Garczyn, ważne wydarzenia

Dowiedz się więcej
GARCZYN DZISIAJ


Organizacja, struktura, zadania

Dowiedz się więcej

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2022 PCM Garczyn
Wykonane przez ARROWAY