POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI

PLANY ROZWOJU PCM GARCZYN

Opracowano długofalową koncepcję modernizacji ośrodka, która przewiduje sukcesywne odnawianie infrastruktury po to, aby Garczyn tętnił życiem nie tylko w sezonie, ale też poza nim. Rada jak i Zarząd powiatu są tym działaniom przychylne. Obecnym najważniejszym celem do rozwoju PCM Garczyn jest coroczne wygospodarowywanie środków na wkład własny.


PLANOWANE INWESTYCJE

Na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie powstanie nowy obiekt noclegowy

Władze Powiatu Kościerskiego wraz z dyrekcją PCM Garczyn w roku 2020 podjęły decyzję o rozbiórce najstarszego Pawilonu oznaczonego numerem 5, który od lat nie był modernizowany i budził poważne zastrzeżenia pod kątem przebywania w nich osób oraz o budowie w jego miejscu nowego budynku usług turystycznych. Z nowego obiektu turystycznego będą mogły korzystać nie tylko grupy zorganizowane ale również rodziny zainteresowane wypoczynkiem w Garczynie.

Projekt zakłada konstrukcję szkieletową o długości 31 m i szerokości 8,5 m, nawiązującą wyglądem do istniejącego budynku hotelowca z 2009 r. Budynek będzie składał się z ośmiu pokoi 4-osobowych z własną łazienką i aneksem kuchennym o powierzchni 19 m kw. oraz dwóch pokoi 2-osobowych, w tym jednym dla osób niepełnosprawnych, również z własną łazienką i aneksem kuchennym, o powierzchni 13 m kw. Łącznie miejsce do wypoczynku znajdzie w nim 36 osób. Ponadto projekt zakłada oddzielne wejście z zewnątrz dla każdego pokoju, ogrzewanie elektryczne (z planowaną instalacją fotowoltaiczną na terenie PCM) oraz możliwość zagospodarowania poddasza.

Zawarto już umowę na wykonanie projektu wykonawczego (łącznie z uzyskaniem pozwolenia na budowę). Wykonawcą dokumentacji technicznej jest Pracownia projektowa „POLANZ-DOM” Roman Kowalewski z Kościerzyny, a koszt prac koncepcyjnych i projektowych to ok. 33 000 zł brutto. Szacowana wartość wykonania obiektu (bez wyposażenia w sprzęt noclegowy) to ok. 700 000 zł brutto, z czego 350 000 zł zostanie pokryte ze środków PFRON.

Edit (19.03.2021): Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie inwestycji w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych został rozpatrzony pozytywnie.

GARCZYN WCZORAJ


Historia PCM Garczyn, ważne wydarzenia

Dowiedz się więcej
GARCZYN DZISIAJ


Organizacja, struktura, zadania

Dowiedz się więcej
GARCZYN JUTRO


Przyszły rozwój, planowane inwestycje

Dowiedz się więcej

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

Nowość Skontaktuj się z nami i zarezerwuj 10 dni zabawy oraz aktywnego wypoczynku na organizowanych przez nas koloniach 2022 :-)

© Copyright 2021 PCM Garczyn
Wykonane przez ARROWAY