POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI

PROGRAM

GRUPA DZIELNI ODKRYWCY


Przyjazd i zakwaterowanie
Zajęcia integracyjne Będziemy zapamiętywać w grupie cechy swojego charakteru zaczynające się pierwszą literą Twojego imienia i tropić osobę podobną do Ciebie. Sprawdzimy czy masz dobrą pamięć i czy już w pierwszym dniu zgadniesz kto z grupy się schował. Czeka na Ciebie tor przeszkód, zakręcony rekrut, małpi gaj i inne gry oraz zabawy zapoznawcze z nowymi kolegami i koleżankami.
Ognisko Wieczorne spotkanie przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i grą na gitarze.


Zajęcia przyrodnicze Uzyskasz umiejętność oceny wieku drzew po słojach rocznego przyrostu, poszukasz śladów zwierząt, poznasz grające rośliny i leśne owady.
Zajęcia survivalowe Poznasz podstawy survivalu, czyli dowiesz się jak pozyskać wodę, rozpalić ogień, a także jak zachować się w lesie i w nim przetrwać.
Gry terenowe Musisz odkryć i poznać nowe miejsce, ale żeby nie zabłądzić wykorzystasz GPS, aby szybko dotrzeć do celu.
Żeglarstwo Chcesz zostać kapitanem lub sternikiem? Tutaj dowiesz się jak wiązać węzły i bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznasz podstawy żeglarstwa i spróbujesz w nim swoich sił.
Dyskoteka Czekają na Ciebie wieczorne klimaty, czyli dyskoteka z DJ-em, dobrą muzyką i karaoke.


Gry terenowe Na Jeziorze Garczyn znajduje się Czarcia Wyspa osnuta legendą. Ukryty na niej skarb trzeba znaleźć! Kto odczyta wszystkie wskazówki z mapy i tajne znaki? Czy Twoja drużyna poradzi sobie z zadaniem?
Żeglarstwo Pora na kontynuację nauki żeglarstwa, aby móc skutecznie manewrować jachtem oraz wykonywać prawidłowo zwroty.
Zajęcia przyrodnicze Dowiesz się, co dzieje się w lesie i jak rozpoznać ślady zwierząt oraz weźmiesz udział w grze terenowej, do której wykorzystamy kompas.
Zajęcia intelektualne To będzie wieczór teatru. Każda grupa otrzyma scenariusz, by móc wcielić się w rolę znanych postaci i przygotować przedstawienie teatralne, które wspólnie obejrzymy.


Zajęcia przyrodnicze Wybierzemy się na edukacyjno-przyrodniczą wycieczkę rowerową najciekawszymi ścieżkami leśnymi i przygotujemy piknik na polanie.
Pływanie Weźmiesz udział w warsztatach doskonalenia technik pływackich, poznasz nowe zabawy w wodzie… i będziesz uczestniczył w bitwie na balony wodne.
Gry terenowe Piasek i woda skrywają wiele tajemnic, ciekawe co uda Ci się odkryć za pomocą wykrywacza metali.
Zajęcia intelektualne Wspólnie z grupą wykonacie flagę swojego obozu.


Wycieczka Wsiadamy na rowery i jedziemy na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. W drodze powrotnej z pomocą mapy spróbujemy odszukać kaszubskie Stolemy.
Żeglarstwo Udamy się na przystań i uzbrojeni w dobry humor popłyniemy kajakami.
Zajęcia sportowe Sport to zdrowie, pogramy w siatkówkę i koszykówkę, zorganizujemy miniturniej.
Dyskoteka Czekają na Ciebie klubowe klimaty, bawimy się przy muzyce z DJ-em i zorganizujemy konkurs talentów.


Żeglarstwo Przeżyjesz niesamowitą przygodę! Będą wyścigi na jachtach, a do tego zdobędziesz umiejętność przewidywania pogody.
Zajęcia intelektualne Urządzamy turniej wiedzy o żeglarstwie, każda grupa otrzyma czas, aby przygotować się do konkursu… a potem zaczynamy rywalizację na wesoło.
Zajęcia survivalowe Zbudujesz tratwę z dostępnych materiałów, nauczysz się technik łączenia elementów i wypłyniesz nią na jezioro.
Ognisko Wieczorem przy ognisku będziemy piec kiełbaski i słuchać niesamowitych opowieści.


Wycieczka Zabieramy Cię w podróż do Stryszej Budy. Zwiedzisz Park Miniatur, Park Gigantów oraz odwiedzisz Kaszubskiego Gracika – tutaj poczujesz się jak Guliwer wśród liliputów, zobaczysz wielkie przedmioty i owady w wymiarze XXL, mega ryby, monster trucki oraz prawdziwy samolot, a także pojazdy bajkowe i filmowe w skali 1:1.
Zajęcia Intelektualne Spotkamy się z dziennikarzem, dowiesz się na czym polega jego praca, jak napisać dobry artykuł i sam spróbujesz swoich sił w zawodzie.


Zajęcia survivalowe Urządzamy podchody – tej gry nie mogło u nas zabraknąć, jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania, a druga grupa musi ją złapać.
Zajęcia kajakarskie Będziesz doskonalić naukę technik wiosłowania, popłyniesz na wyprawę kajakiem, odkryjesz nowe miejsca na Kaszubach.
Zajęcia sportowe Czy wiesz w jakie gry i zabawy bawili się Twoi rodzice lub dziadkowie? Będziemy je poznawać i doskonalić swoją sprawność.
Zajęcia kulinarne Z zebranych leśnych owoców i nie tylko, przygotujemy pyszne, zdrowe koktajle oraz przekąski.


Zajęcia przyrodnicze Weźmiesz udział w wyprawie! Wraz z grupą spakujecie potrzebny ekwipunek odkrywcy i wyruszycie w nieznane wyposażeni jedynie w mapę.
Pływanie Doskonalimy nauki pływania, bawimy się w wodzie, gramy w piłkę.
Zajęcia intelektualne Zostań pogromcą mitów, przeprowadzimy kilka eksperymentów chemicznych.
Ognisko Wspólne ognisko i pieczenie… pianek.


Żeglarstwo Wraz z Twoją załogą popłyniesz żaglówką, ciekawe w jakiej roli najlepiej się sprawdzisz. Zostaniesz kapitanem, a może sternikiem?
Zajęcia sportowe Czeka na Ciebie bieg z przeszkodami, gimnastyka na wesoło i… wiele innych gier i zabaw.
Zajęcia survivalowe Wspólnie z drużyną spróbujecie swoich sił w budowaniu szałasu.
Pływanie Będziesz bawił się w wodzie i pływał, bo to podstawa udanych wakacji nad jeziorem.


Zajęcia sportowe Uczestniczymy w wielkiej olimpiadzie sportowej, rozgrywki odbędą się w różnych kategoriach sportowych między drużynami. Każdy będzie mógł się wykazać w swojej ulubionej dyscyplinie. Nasze igrzyska zakończą się wręczeniem nagród i medali.
Zajęcia kajakarskie Trenujemy pływanie kajakiem.
Pływanie Plażowanie, pływanie – każdy robi to, co lubi najbardziej.
Dyskoteka Wspólna zabawa przy największych hitach muzycznych, specjalne dedykacje i wręczenie kolonistom pamiątkowych upominków.


Wykwaterowanie i powrót do domu


Nowość

KOLONIE 2022


Oferta ze względu na program skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat
Dołożymy wszelkich starań aby były to niezapomniane kolonie, bo zależy nam…

„… by w Garczynie każde dziecko było bezpieczne, zmęczone i najedzone”.


MŁODZI KOMANDOSI

Grupa survivalowo-żeglarska

1 749 zł

turnus 10 dni     BON turystycznySprawdź program   Zadzwoń już dziś

DZIELNI ODKRYWCY

Grupa przyrodniczo-rekreacyjna

1 749 zł

turnus 10 dni     BON turystycznySprawdź program   Zadzwoń już dziś

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

Nowość Skontaktuj się z nami i zarezerwuj 10 dni zabawy oraz aktywnego wypoczynku na organizowanych przez nas koloniach 2022 :-)

© Copyright 2021 PCM Garczyn
Wykonane przez ARROWAY