POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI

GARCZYN WCZORAJ


Historia PCM Garczyn, ważne wydarzenia

Dowiedz się więcej
GARCZYN DZISIAJ


Organizacja, struktura, zadania

Dowiedz się więcej
GARCZYN JUTRO


Przyszły rozwój, planowane inwestycje

Dowiedz się więcej

Położenie

Garczyn (nazwa w j. kaszub. Gôrczëno) – mała osada kaszubska na Pojezierzu Kaszubskim w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Kościerzyna nad otoczonym lasami jeziorem Garczyn w sąsiedztwie linii kolejowej Kościerzyna–Lipusz-Chojnice (stacja PKP Garczyn) oraz drogi krajowej nr 20 ze Stargardu Szczecińskiego do Gdyni. Osada wchodzi w skład sołectwa Wieprznica. Tradycje ruchu obozowego i wodniackiego na jeziorze Garczyn sięgają początku lat 30. ubiegłego wieku.

Droga krajowa nr 20 – droga krajowa w północnej Polsce o długości ok. 318 km przebiegająca w środkowej i wschodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz zachodniej części województwa pomorskiego. Droga ta łączy Pomorze Zachodnie z Pomorzem Gdańskim i dalej pośrednio z Warmią i Mazurami, przez co stanowi szlak turystyczny. Prowadzi w kierunku północno-wschodnim przez obszary Pojezierza Pomorskiego; Pojezierze Ińskie z Ińskim Parkiem Krajobrazowym, Pojezierze Drawskie z Drawskim Parkiem Krajobrazowym, Pojezierze Bytowskie oraz Pojezierze Kaszubskie.

PCM Garczyn znajduje się w odległości niespełna 10 km od Kościerzyny i 2 km od słynnych Zakładów Porcelany Stołowej w Łubianie.

Centrum dysponuje bazą noclegową na 289 miejsc w formie domków drewnianych, pawilonów i nowoczesnego hotelowca.

Dla aktywnych są do dyspozycji: przystań wodna (żaglówki, kajaki, rowery wodne), kąpielisko, kompleks boisk Orlik oraz tor przeszkód ze ścianką wspinaczkową, a także strzelnica sportowa.

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

Nowość Skontaktuj się z nami i zarezerwuj 10 dni zabawy oraz aktywnego wypoczynku na organizowanych przez nas koloniach 2022 :-)

© Copyright 2021 PCM Garczyn
Wykonane przez ARROWAY