POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI

GARCZYN WCZORAJ


Historia PCM Garczyn, ważne wydarzenia

Dowiedz się więcej
GARCZYN DZISIAJ


Organizacja, struktura, zadania

Dowiedz się więcej

Położenie

Garczyn (nazwa w j. kaszub. Gôrczëno) – mała osada kaszubska na Pojezierzu Kaszubskim w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim, w gminie Kościerzyna nad otoczonym lasami jeziorem Garczyn w sąsiedztwie linii kolejowej Kościerzyna–Lipusz-Chojnice (stacja PKP Garczyn) oraz drogi krajowej nr 20 ze Stargardu Szczecińskiego do Gdyni. Osada wchodzi w skład sołectwa Wieprznica. Tradycje ruchu obozowego i wodniackiego na jeziorze Garczyn sięgają początku lat 30. ubiegłego wieku.

Droga krajowa nr 20 – droga krajowa w północnej Polsce o długości ok. 318 km przebiegająca w środkowej i wschodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz zachodniej części województwa pomorskiego. Droga ta łączy Pomorze Zachodnie z Pomorzem Gdańskim i dalej pośrednio z Warmią i Mazurami, przez co stanowi szlak turystyczny. Prowadzi w kierunku północno-wschodnim przez obszary Pojezierza Pomorskiego; Pojezierze Ińskie z Ińskim Parkiem Krajobrazowym, Pojezierze Drawskie z Drawskim Parkiem Krajobrazowym, Pojezierze Bytowskie oraz Pojezierze Kaszubskie.

PCM Garczyn znajduje się w odległości niespełna 10 km od Kościerzyny i 2 km od słynnych Zakładów Porcelany Stołowej w Łubianie.

Centrum dysponuje bazą noclegową na 289 miejsc w formie domków drewnianych, pawilonów i nowoczesnego hotelowca.

Dla aktywnych są do dyspozycji: przystań wodna (żaglówki, kajaki, rowery wodne), kąpielisko, kompleks boisk Orlik oraz tor przeszkód ze ścianką wspinaczkową, a także strzelnica sportowa.

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2024 PCM Garczyn
Wykonane przez Orionomia