POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI


„Pomorskie z Ukrainą” – zakończyliśmy działania w ramach otrzymanego grantu.
Dodano:

W zakresie środków tzw. „miękkich” zorganizowano zajęcia sportowe oraz wycieczki .

W tym obszarze osiągnięto cel projektu, którym było wzmocnienie kompetencji społecznych u dzieci, poprawiające ich samodzielność i zaradność w codziennym funkcjonowaniu, a w szczególności  poprawiono  funkcjonowanie dzieci niepełnosprawnych, m.in. poprzez zajęcia z instruktorami sportu, zajęcia na basenie i  wyjazdy integracyjne.

Zorganizowano:

  1. Zajęcia sportowe z instruktorami sportu, które przyczyniły się do poprawy sprawności fizycznej oraz doskonalenia zdolności ogólnorozwojowych. W ramach tych zajęć dzieci i młodzież odbywała zajęcia w sali gimnastycznej w ZK w Łubianie oraz w Sali Sportowej w Nowym Klinczu.
  2. Zajęcia na pływalni w Aqua Centrum w Kościerzynie, gdzie młodzież nabyła umiejętności w pływaniu.
  3. Wyjazdy edukacyjno- integracyjne do kina Remus w Kościerzynie oraz Multikina w Gdańsku. Uczono  empatii i korzystania z miejsc kultury.
  4. Wycieczki krajoznawczo- historyczne :
  5. „Szlakiem historii Gdańska i Sopotu”.
  6. „Szlakiem morskim- Gdynia- Sopot- Gdańska”. W tym zadaniu uzyskano cel zapoznania młodzieży z miastami  Polski i ich historią.

W zakresie środków tzw. „twardych” stworzono dodatkową powierzchnię  lokalową, na potrzeby zajęć dydaktyczno-wychowawczych, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uzyskane, poprzez adaptację poddasza w budynku CIT, pomieszczenia w postaci sal świetlicowych oraz zaplecza sanitarnego  są estetyczne, funkcjonalne i bezpieczne. Wejścia do pomieszczeń wyposażone zostały w niezbędne wymogi dostosowane do sprawnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych (z jednej strony włącznie z windą). Pozyskane pomieszczenia w  dużym stopniu wypełnią  brakującą bazę lokalową ośrodka.

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2024 PCM Garczyn
Wykonane przez Orionomia