POWIATOWE CENTRUM MŁODZIEŻY W GARCZYNIE

PONAD 90 LAT TRADYCJI


Robimy wszystko aby uruchomić własną kuchnię
Dodano:

Szanowni Państwo,

Jak wiecie, na naszym terenie od kilku dni przebywa liczna grupa ewakuowana z domów dziecka i sierocińców z obwodu chmielnicki w Ukrainie.

Dzieci mają u nas wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania – dzięki Państwa ofiarności oraz władzom Powiatu Kościerskiego, który jest organem prowadzącym naszą placówkę.

Mamy jednak świadomość, że ten pobyt nie będzie trwał krótko i należy przygotować się na wiele miesięcy pobytu  w naszym ośrodku tych dzieci.

Potrzebna pomoc w wyposażeniu kuchni

W chwili obecnej całodzienne wyżywienie zapewniamy przy pomocy lokalnej firmy cateringowej, która ma swoją siedzibę w niedalekiej odległości od Garczyna. To jest jednak doraźny sposób na żywienie tak licznej grupy.

Posiadamy odpowiednie warunki lokalowe, aby zorganizować kuchnię na terenie PCM w Garczynie, jednak nie posiadamy własnego wyposażenia kuchennego, ponieważ obiekt ten przez ostatnie lata był dzierżawiony na potrzeby działalności sezonowej (maj-wrzesień).

Zamierzamy, w przeciągu 2 tygodni, zakupić niezbędny sprzęt, zatrudnić personel (głównie w oparciu o uchodźców z Ukrainy) i gotować na miejscu potrawy, które na co dzień jadły dzieci w Ukrainie!

Jeśli chcielibyście Państwo wspomóc nas w zakupie potrzebnego sprzętu do kuchni, bardzo prosimy o wpłaty na specjalnie utworzone konto: z dopiskiem „darowizna KUCHNIA dla PCM GARCZYN”

Dane do wpłat:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych w Kościerzynie

Bank Spółdzielczy w Kościerzynie

Nr konta 95 8328 0007 2001 0010 0090 0003

Licząc się z każdymi opiniami, dziękujemy za docenienie
Referencje z Google

Radosław Grota

Super miejsce na odpoczynek i zabawę, relacje między ludźmi.

Anita Płonowska

Idealne dla osób, które chcą uciec od gwaru i miasta. Na odludziu, nad jeziorem - idealne na dłuższy wypoczynek. Polecam także dla dużych grup.


Kinga Szymanska

Miejsce do którego z przyjemnością się wraca o każdej porze roku. Wypoczynek pod każdą postacią.

Artur Maszynowski

Najlepsze miejsce do wypoczynku na Kaszubach! Gorąco polecam! Piękny, zadbany ośrodek z wyremontowanym za fundusze Unijne kąpieliskiem i przystanią dla łodzi!PCM

Jesteśmy placówką oświatową, prowadzoną przez Powiat Kościerski, która swoją historią sięga 1928 roku.

© Copyright 2024 PCM Garczyn
Wykonane przez Orionomia